Lay Fast for Priests 2022 - POLISH

Post za kapłanów 2022 - Sobota, 15 października 2022 

r.Święty Jan Vianney, patron księży, powiedział kiedyś,

             "Ksiądz idzie do nieba lub ksiądz idzie do piekła mając za sobą     

              tysiąc osób za nimi".

Łaski zalewały św. Jana Vianneya, a on oddawał Bogu swoje "Fiat", w każdej chwili każdego trudnego dnia. Z pasją kochał swoje kapłańskie życie zdobywając dusze dla Boga poprzez radykalne oddanie siebie na ukrzyżowanie z Chrystusem. Toczył duchowe walki o dusze powierzone opiece Pasterza. Znosił cierpienia wewnętrzne i zewnętrzne w jedności z Pasterzem, Chrystusem. 

IPSE CHRISTUS.

Św. Jan żył życiem, do którego każdy kapłan jest wyświęcony, aby żyć w Bogu dla nas, owiec Pasterza.

Każdego roku, na całym świecie, w trzecią sobotę października, my, lud Boży, jednoczymy się, aby złożyć modlitwę i ofiarę za wszystkich kapłanów, tych, którzy byli, tych, którzy są, tych, którzy dopiero zostaną wyświęceni. Nasze duchowe ofiary nie są związane miejscem ani czasem (św. Teresa z Lisieux). Nasz kapłan oddał swoje "FIAT" Bogu w dniu swoich święceń i każdego dnia od tej pory. A Chrystus zaczął dzielić się z nim swoimi mistycznymi darami. 

Kapłan, IPSE CHRISTUS, daje nam Chrystusa w Świętej Eucharystii. On odpuszcza nam nasze grzechy. Wzywa nas do pójścia za Nim w białe męczeństwo. Jego głos odprowadza nas do Życia Wiecznego, gdy namaszcza nas przy naszej śmierci fizycznej. 

Chrystus Jezus dzieli się z każdym wyświęconym kapłanem darami swojej męki, swoim cierpieniem i swoją śmiercią dla siebie, całkowicie oddając się Ojcu (św. Jan od Krzyża). Kapłan uczestniczy z Najwyższym Kapłanem w Jego potężnej walce o zdobycie wielu dusz dla Ojca, gdy przyjmuje dary Chrystusa w Jego Męce.

Kiedy kapłan dobrowolnie znosi cierpienie Chrystusa, prześladowanie lub opuszczenie, wypełnia swoje powołanie, aby nabyć dla Boga wszystkie dusze, które zostały powierzone jego opiece. Czy jego cierpienie będzie wewnętrzne, czy zewnętrzne, czy jedno i drugie, będzie Maryja, stojąca u stóp krzyża kapłana, modląca się nim do swojego Syna, naszego Pasterza, Najwyższego Kapłana. 

Patrzymy na koronę cierniową, która zdobi głowę naszego kapłana. Jednym cierniem może być jego pragnienie ziemskiego bezpieczeństwa, innym może pragnienie czci i chwały, jeszcze innym pragnienie bycia lubianym, jeszcze innym jego samotność, jeszcze innym zniechęcenie.  Wiele innych cierni przebija jego głowę i duszę, niektóre z nich mogą nigdy nie zostać wypowiedziane na głos, ale każdy cierń może spowodować potknięcie się kapłana.  Każdy cierń rozrywa ciało naszego kapłana, a gdy się go obejmie, każda łza kupuje duszę dla Boga. I tam, obok Matki Bożej, my również stoimy pod krzyżem kapłana, modląc się do niego w Chrystusie, gdy cierpi pod swoją koroną cierniową, aby zdobyć nasze dusze dla Boga.

"Strażnicy odpowiedzialni za Jezusa zaczęli się z niego nabijać, zadawać mu ciosy. Nałożyli na niego przepaskę i szydzili z niego: 'Kto cię uderzył tym razem?'" (Łk 22: 63-65)

CHRYSTUS. IPSE CHRISTUS

Kiedy duch świata oślepia naszych kapłanów atakami, które przychodzą z nieoczekiwanych miejsc i osób, to nasza modlitwa i ofiara za nich ustabilizuje ich, przywróci im duchową równowagę. 

Kapłan. IPSE CHRISTUS.

Nasza modlitwa to nasza obecność, stanie obok nich, gdy osłaniają nas przed tymi ciosami.  

W sobotę, 15 października zostanie złożona nasza ofiarna modlitwa, ofiara niewidziana przez otaczających nas, ale uchwycona przez całe Niebo.

Umieszczamy nasz post i naszą modlitwę w tyglu aniołów, gdy wznoszą się i perfumują Niebo za naszych kapłanów: za tych na całym świecie, którzy znoszą białe lub czerwone męczeństwo za nas; o ochronę ich dusz; o pogłębienie ich powołania, aby objęli swoje ciernie; o odnowioną obfitość łask, aby prowadzili "tysiąc osób za sobą", gdy pójdą do Nieba.

Czy przyłączysz się w tym roku do naszego ogólnoświatowego postu za naszych kapłanów? 

Post to modlitwa ciałem.

W ostatnich latach pewien diakon w Namibii zaprosił całą swoją wioskę do postu z wody za księży. I tak się stało.

Kobiety z Afganistanu odważnie pościły z nami, pod groźbą prześladowań.

A Pan nigdy nie prześcignie się w hojności za każdy dar, który Mu składamy z miłości do innych...

"Zaprawdę powiadam wam... otrzymacie stokroć więcej... w wieku przyszłym." (Marek 10:29-30)

PROSIMY O ROZWAŻENIE MOŻLIWOŚCI DOŁĄCZENIA DO NAS POPRZEZ ZAPISANIE SIĘ NA PONIŻSZY LINK.

Prosimy o przyłączenie się do nas w rozpowszechnianiu informacji...

1 comment:

  1. Jedzenie i korzystanie z komputera. Z wielkim uczuciem i szczerymi najlepszymi życzeniami.

    ReplyDelete

Thank you and may our tender God continue to bless you with His great Love.
ARK MINISTRIES - www.annaprae.com